Мікроклімат для малюка: кімнатна температура та вологість

Те, що дорослі можуть навіть не помітити, перебуваючи у приміщенні, може впливати на здоров'я та самопочуття новонародженого. Мікроклімат у кімнаті, де знаходиться немовля, — один із таких факторів. Зокрема, це температура повітря та вологість. Так яка ж вологість має бути в квартирі, де живе малюк, і чому певна вологість у приміщенні така важлива для малюка? Якою має бути кімнатна температура? Давайте далі знайдемо відповіді ці запитання.

Вологість та температура в кімнаті малюка

Вологість впливає на температуру у приміщенні. Оскільки у немовлят терморегуляція ще не досконала - вони схильні перегріватися або переохолоджуватися значно швидше, ніж дорослі, тому коливання вологості та температури можуть сильніше впливати й на їхнє самопочуття. Потрібно пам'ятати, що при високій вологості температура в кімнаті для новонародженого відчувається як вища, що може призвести до перегрівання дитини. І, навпаки, у прохолодному приміщенні за низької вологості дитина може замерзнути ще більше. Ось чому нормальна вологість у кімнаті - це вологість на рівні 40-50%.1

Збереження комфортної температури повітря в кімнаті, де живе малюк, також дуже важливе завдання для дорослих, адже діти втрачають тепло швидше, ніж дорослі, а значить швидше переохолоджуються.3 Щоб сон малюка був міцним та комфортним, має бути нормальна вологість повітря та оптимальна температура в квартирі - 20-22,2 °C.2 Такою може бути комфортна температура для сну малюка, але якщо батьки помічають, що малюку холодно або жарко, тоді можна самостійно регулювати шари одягу та постільної білизни в ліжечку малюка.

Як зрозуміти, що новонародженому холодно чи, навпаки, спекотно? Перевіряючи дитину, потрібно переконатися, що вона не надто пітніє, якщо це відбувається, можливо, їй спекотно й потрібно прибрати частину постільної білизни або одягу.4 При цьому саме тіло дитини має бути теплим, якщо ж воно прохолодне, то, можливо, малюк замерз і потребує додаткового шару одягу або ковдри.

Батькам також слід пам'ятати, що на сон малюка, як і на його настрій у період, коли малюк не спить, може вплинути неправильний догляд за шкірою. Щоб шкіра під підгузком дитини не упрівала, батьки можуть використовувати при кожній його зміні крем або мазь Бепантен®, що безпечні для немовлят, тому їх використання дозволено з перших днів життя малюка.

До складу засобів лінійки Бепантен® входить декспантенол, який сприяє зволоженню шкіри.5 Бепантен® крем і мазь можуть застосовуватися під час лікування пелюшкового дерматиту, але в цьому випадку вибір потрібної форми випуску Бепантен® (крем або мазь) має бути лише за лікарем.

Облаштування дитячої кімнати: як регулювати вологість та температуру

Як же регулювати вологість повітря для дитини? Спочатку можна придбати спеціальний прилад — гігрометр і використовувати його для вимірювання вологості. Якщо вологість занадто низька — можна придбати зволожувач повітря для новонародженого та використовувати його за необхідності. Важливо, щоб прилад був гарної якості — не виділяв неприємних запахів і не видавав різких звуків.1

Щоб знати, яка температура в кімнаті новонародженого потрібно використовувати термометр для повітря. Якщо в опалювальний сезон батьки не можуть контролювати обігрів приміщення самостійно (стає надто спекотно), температуру в будинку і, зокрема, в кімнаті, де знаходиться малюк, можна регулювати за допомогою регулярного провітрювання. Під час провітрювання потрібно подбати про те, щоб дитина не знаходилася на протязі або надто близько до відкритого вікна, особливо в холодну пору року.

Підтримка оптимального мікроклімату в будинку — одне з важливих завдань батьків, адже вологість, температура, а також чистота в будинку допомагають маленькій людині почуватися комфортніше як вдень, так і вночі.

  1. Ideal Baby’s Room Humidity Levels in 3 Simple Steps https://www.focusonyourchild.com/baby-room-humidity/
  2. What Is the Best Room Temperature for Baby? https://www.healthline.com/health/baby/room-temperature-for-baby
  3. Hypothermia https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/hypothermia/symptoms-causes/syc-20352682
  4. Safe sleep for babies. https://www.pregnancybirthbaby.org.au/safe-sleep-for-babies
  5. Ebner F., Heller A., Rippke F., Tausch I. Topical use of dexpanthenol in skin disorders. Am J Clin Dermatol. 2002; 3 (6): 427–33

Рекомендовані статті

Proksch E et al. Topical at dexpanthenol: a 70th anniversary article. Journal of Dermatological Treatment,2017: 28.8, 766-733 (Прокш Е та ін. Місцеве застосування декспантенолу: стаття до 70 річчя. Журнал лікування дерматологічних хвороб, 2017: 28.8, 766-733,) DOI:10.1080/09546634.2017.1325310. 

Якщо Ви бажаєте повідомити про побічні реакції, що виникли на тлі застосування лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, вам необхідно: передати інформацію своєму лікарю; надіслати інформацію щодо побічної реакції у «Державний експертний центр МОЗ України» (03057, м. Київ, вул. Антона Цедіка, 14), скориставшись електронною формою карти-повідомлення за посиланням: https://aisf.dec.gov.ua. Також, будь ласка, надішліть інформацію про побічні реакції до компанії «Байєр» на електронну адресу: pv.smbs@bayer.com, або зверніться до офісу компанії «Байєр» за телефоном: (044) 220 33 00 

Якщо Ви бажаєте повідомити про скаргу на якість або підозру у фальсифікації продукції компанії «Байєр», будь-ласка, передайте інформацію на електронну адресу ptc.ua@bayer.com або зверніться за телефоном (044) 220 33 00 Вартість дзвінків згідно із тарифами Вашого оператора зв’язку 

Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Реєстраційні посвідчення: Бепантен® Мазь UA/4157/02/01 від 30.11.2020; Бепантен® Крем UA/4157/01/01 від 30.11.2020; Бепантен® Плюс Крем РП № UA/7805/01/01 від 08.12.2017; Бепантен® Плюс Спрей нашкірний, розчин РП № UA/7805/02/01 від 08.12.2017. 
Реклама медичного виробу Бепантен® Сенсідерм. Сертифікат відповідності №108/21/MD від 11.11.2021. Перед застосуванням медичного виробу необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем. Зберігати в місцях недоступних для дітей. ТОВ «Байєр», вул. Верхній Вал 4-Б, тел. (044) 220 33 00.