Як одягати підгузок новонародженому?

Труднощі з одяганням підгузка дитині часто виникають у мами й тата на самому початку їхнього шляху батьківства. Але варто кілька разів попрактикуватись і навичка буде доведена до автоматизму..

Пелюшковий дерматит: застосування Бепантен®.

Види підгузків

Підгузок – це необхідний, насамперед для комфорту дитини грудного віку, а також батьків, елемент гігієни. Він зроблений у вигляді спідньої білизни й запобігає забрудненню одягу випорожненнями малюка.

Для новонароджених можна використовувати такі види підгузків:

  • Одноразові. Добре абсорбують рідину, тривалий час зберігають сухість шкіри, гігієнічні та комфортні. Зручні для використання вдома, під час прогулянок та у поїздках.
  • Багаторазові. Нагадують звичайні трусики і мають всередині спеціальну вбираючу вкладку. Гігієнічні, добре утримують вологу. Але їх потрібно часто прати та сушити, що не завжди зручно.

Заміна як одноразового, так і багаторазового підгузка відбувається за однаковими правилами, що будуть розглянуті нижче. 
 

Коли потрібно змінювати підгузок

Спочатку потрібно підготувати місце, де відбуватиметься зміна підгузка. Для цього існують спеціальні пеленальні комоди. Але за відсутності такого підійде звичайний стіл чи ліжко, якщо батьки подбають про безпечне перебування на них дитини.

В яких ситуаціях необхідно змінювати підгузок:[1]

  • після виявлення факту дефекації;
  • при виявленні вологої шкіри під підгузком;
  • якщо з моменту зміни підгузка пройшло понад 3–4 години, і при цьому дитина не спить;
  • якщо найближчим часом у вас не буде можливості змінити підгузок (наприклад, ви укладаєтеся спати або плануєте подорож).

Якщо ви звернули увагу, що підгузок став часто протікати, при цьому одягнений він правильно, тоді слід використовувати на розмір більше.

Коли потрібно змінювати підгузок

На підготовлене місце укладають малюка, після чого його роздягають. Зняти підгузок дуже легко, потрібно лише розстебнути липучки, акуратно трохи підняти новонародженого за ніжки та витягнути підгузок.

Після цього шкіру дитини слід очистити від забруднень за допомогою вологих серветок чи теплої води. Якщо є можливість, дайте шкірі дитини «подихати» кілька хвилин. Таким чином можна запобігти появі попрілостей.

При кожній зміні підгузка можна наносити Бепантен® крем або мазь з декспантенолом –речовиною, яка здатна зволожувати шкіру малюка і створювати на ній захисний дихаючий бар'єр [2]. При різному стані шкіри малюка вам може знадобитися крем або мазь. Порадьтеся з педіатром, Бепантен® в якій формі випуску більше підійде у вашому випадку і не відкладайте відвідування лікаря для визначення причин виникнення подразнень на шкірі дитини.

Бепантен® мазь та крем можна використовувати як для профілактики, так і для лікування пелюшкового дерматиту. Під час застосування засобів діюча речовина декспантенол вбирається, покращує клітинний метаболізм та стимулює відновлення шкіри малюка. Бепантен® мазь та крем мають безпечну для дітей формулу, яка не містить потенційно токсичних речовин або подразників, наприклад, ароматизаторів. Бепантен® мазь та крем відповідають всім вимогам до препаратів для лікування пелюшкового дерматиту, мають підтверджену клінічну ефективність та сприятливий профіль безпеки.3   
 

Image

Як одягти підгузок?[1] 

Щоб одягти підгузок на дитину, потрібно правильно виконати дії у певній послідовності:

  • Зніміть використаний підгузок, очистіть шкіру малюка. Завжди витирайте шкіру в напрямку до сідниць.
  • Обережно підійміть малюка за гомілки й підкладіть чистий підгузок. Кольоровий малюнок має бути спереду.
  • Застебніть підгузок і поправте еластичні застібки так, щоб підгузок не був надто тісним або надто вільним. Між підгузком та животиком має бути достатньо місця для двох пальців дорослого. Якщо підгузок часто протікає, можливо, настав час використовувати більший розмір.     
     

Корисні рекомендації 

 Дуже акуратно потрібно міняти підгузки, якщо ще не загоїлася ранка на пупці. У таких випадках верх виробу потрібно трохи відігнути. Не можна допускати, щоб пояс торкався ранки, це може призвести до подразнення та натирання шкіри. При незагоєній пупковій ранці можна використовувати спеціальні підгузки з прорізом.

Правила зміни підгузків не змінюються з урахуванням статі дитини. Батькам потрібно обережно протирати область геніталій спереду назад та уникати надмірного тертя області підгузок, щоб зменшити травмування шкіри. Якщо перед цим використовувався крем або мазь під підгузок, їх теж слід акуратно прибрати й після гігієнічних процедур при необхідності нанести знову[4]. Також потрібно враховувати, що при зміні підгузків хлопчикам не потрібно змінювати природне положення пеніса та яєчок.

Якщо дотримуватися вказаних порад, переодягання новонародженого не викличе труднощів, а перетвориться на звичний ритуал, мета якого – максимальний комфорт малюка.   


  1. Юнісеф Україна. Поради батькам новонароджених під час війни. 

  2. Proksch E et al. Topical use of dexpanthenol: a 70th anniversary article. Journal of Dermatological Treatment, 2017; 28 (8): 766-773

  3. Atherton D, Proksch E, Schauber J, Stalder J. Irritant Diaper Dermatitis: Best Practice Management. SelfCare 2015;6(S1):1-11.

  4. Merrill L. Prevention, Treatment and Parent Education for Diaper Dermatitis. Nursing for Women’s Health. 2015. P.326-337.

Image

Рекомендовані статті

Proksch E et al. Topical at dexpanthenol: a 70th anniversary article. Journal of Dermatological Treatment,2017: 28.8, 766-733 (Прокш Е та ін. Місцеве застосування декспантенолу: стаття до 70 річчя. Журнал лікування дерматологічних хвороб, 2017: 28.8, 766-733,) DOI:10.1080/09546634.2017.1325310. 

Якщо Ви бажаєте повідомити про побічні реакції, що виникли на тлі застосування лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, вам необхідно: передати інформацію своєму лікарю; надіслати інформацію щодо побічної реакції у «Державний експертний центр МОЗ України» (03057, м. Київ, вул. Антона Цедіка, 14), скориставшись електронною формою карти-повідомлення за посиланням: https://aisf.dec.gov.ua. Також, будь ласка, надішліть інформацію про побічні реакції до компанії «Байєр» на електронну адресу: pv.smbs@bayer.com, або зверніться до офісу компанії «Байєр» за телефоном: (044) 220 33 00 

Якщо Ви бажаєте повідомити про скаргу на якість або підозру у фальсифікації продукції компанії «Байєр», будь-ласка, передайте інформацію на електронну адресу ptc.ua@bayer.com або зверніться за телефоном (044) 220 33 00 Вартість дзвінків згідно із тарифами Вашого оператора зв’язку 

Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Реєстраційні посвідчення: Бепантен® Мазь UA/4157/02/01 від 30.11.2020; Бепантен® Крем UA/4157/01/01 від 30.11.2020; Бепантен® Плюс Крем РП № UA/7805/01/01 від 08.12.2017; Бепантен® Плюс Спрей нашкірний, розчин РП № UA/7805/02/01 від 08.12.2017. 
Реклама медичного виробу Бепантен® Сенсідерм. Сертифікат відповідності №108/21/MD від 11.11.2021. Перед застосуванням медичного виробу необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем. Зберігати в місцях недоступних для дітей. ТОВ «Байєр», вул. Верхній Вал 4-Б, тел. (044) 220 33 00.